صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
فناوری اطلاعات و ارتباطات
Information & Communication Technology
شرکت مخابرات استان تهران در راستای توسعه شبکه کابل و ارتقای کیفیت خدمات بر پایه تلفن ثابت، نسل جدید کابل‌های نوری مبتنی بر تکنولوژی GPON را جایگزین کابل‌های مسی فعلی می‌کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، شرکت مخابرات استان تهران در راستای توسعه شبکه کابل و ارتقای کیفیت خدمات بر پایه تلفن ثابت، نسل جدید کابل‌های نوری مبتنی بر تکنولوژی GPON را جایگزین کابل‌های مسی فعلی می‌کند که در این راستا فاز آزمایشی این پروژه در شهرستان بومهن با موفقیت به اجرا درآمد.
فرهاد جهانبخش، مدیرکل مخابرات منطقه هفت استان تهران، در این خصوص گفت: اجرای این نوع فیبر مخابراتی ارتباط بهتر دیتا و ADSL را برای مشترکان مخابرات برقرار می‌کند که هم اکنون به صورت آزمایشی در شهرستان بومهن تهران در حال اجرا است و به زودی در دیگر مناطق تهران نیز جایگزین کابل‌های مسی و سیستم‌های آنالوگ و دیجیتال می‌شود.
جهانبخش با تاکید براینکه این سیستم برای ارتباطات دیتا بسیار مهم تلقی می‌شود، ادامه داد: تکنولوژی GPON امکان واگذاری سریع و به روز اینترنت پرسرعت با کیفیت را فراهم می‌کند و از طرفی مشکل سرقت کابل‌های مسی برای همیشه برطرف می‌شود.
وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه سرقت کابل‌های مخابراتی مسی که سالانه رقم بسیاری به مخابرات کشور ضرر وارد می‌کند ادامه داد: با اجرای پروژه GPON در کل استان تهران، رقم سرقت‌های کابل‌های مخابراتی به صفر خواهد رسید.

منبع : ICTna.ir

پیچک