صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
فناوری اطلاعات و ارتباطات
Information & Communication Technology
جمهوری اسلامی ایران قراردادی را با کشورهای همسایه به امضا رسانده است که به موجب آن کنترل سیگنال‌های ساطع شده از سوی ایستگاه‌های موبایلی در تمام نقاط مرزی در اختیار این کشور قرار می‌گیرد. این قرارداد با حضور مرکز مخابراتی GCC Telecom Bureau به امضا رسیده است.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از گلف دیلی، کشورهای عضو مرکز مخابراتی GCC و جمهوری اسلامی ایران به توافقی جدید رسیده‌اند تا بر اساس آن از باندهای فرکانسی مشخص برای جلوگیری یا انتشار سیگنال‌های مخابراتی استفاده می شود تا در صورت تمایل از انتشار سرویس‌های موبایلی در نقاط مرزی ایران جلوگیری شود.
 
"شیخ فواز بن محمد الخلیفه" (Shaikh Fawaz bin Mohammed Al Khalifa) وزیر مخابرات بحرین در این خصوص اعلام کرد که چنین قرارداد همکاری برای حفاظت از منافع مصرف‌کنندگان بسیار لازم و ضروری می‌نماید.
 
او توضیح داد: « اگر ما دست به همکاری‌های چندجانبه در منطقه نزنیم، مشترکان بحرینی که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند از خدمات شرکت مخابراتی که در کشور دیگر فعالیت می‌کند بهره‌مند خواهند شد و این اقدام باعث می‌شود تا آن‌ها متحمل پرداخت هزینه‌های مربوط به خدمات مخابراتی دوربورد شوند. این قرارداد همکاری موجب می‌شود تا جلوی این مشکلات گرفته شود ».
وزارت مخابرات بحرین همچنین اعلام کرد که بر اساس جلسه ملاقات خود با "محمود سیار" (Mahmood Sayyar) مدیر مرکز GCC Telecom Bureau، کشور بحرین به عنوان مقر اصلی و دایمی دفتر مرکزی GCC برگزیده شده است.

منبع : ICTna.ir

پیچک