صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
فناوری اطلاعات و ارتباطات
Information & Communication Technology

ضربان قلب شما می تواند به زودی به رمز عبورتان برای ورود به تلفن هوشمند ، تبلت ، کنسول های بازی و دیگر وسایل الکترونیکی تبدیل شود .
به گزارش مهر ، محققان در حال ارائه فناوری جدیدی هستند که به گجت ها امکان می دهد تا صاحب خود را فقط با یک لمس و اندازه گیری ضربان قلب او از طریق انگشتش شناسایی کنند .

فوتینی آگرافیوتی مهندس دانشگاه تورنتوی کانادا و سازنده نسخه این فناوری می گوید بیومتری سیگنال ECG ( الکترو کاردیو گرام ) افراد را بر اساس ریتم قلبی شان تشخیص می دهد نه فقط ضربان قلب آنها بلکه شکل واقعی ضربان قلبشان.

آگرافیوتی شرکتی را بر اساس این فناوری به نام بیونیم تأسیس کرده است .

چنین تعیین کننده های هویتی بر اساس ضربان قلب ، درون یک تلفن یا تبلت تعبیه می شود و اجازه نمی دهد افرادی غیر از صاحب اصلی وسیله ، از آن استفاده کنند .

ضربان قلب می تواند یک جایگزین و یا مکمل امن برای اقدامات تعیین هویت زیستی مانند اثرانگشت باشد.

بر خلاف دیگر برنامه های تشخیص هویت آینده نگر ، تعیین هویت بر اساس ضربان قلب ، از نظر فنی آماده استفاده است .

برای نسل ها ، پزشکان وضعیت قلب افراد را با استفاده از حسگری که بر روی سینه می چسباندند ، بررسی می کردند . اخیراً محققان حسگرهای ارزان و نازکی ساخته اند که می تواند الکترو کاردیو گرام را از طریق نوک انگشت اندازه گیری کند .

کاربر فقط کافی است تا حسگر را به مدت چند ثانیه لمس کند . این کار را می تواند با یک انگشت از هر دست انجام دهد . این حسگرهای انگشتی تعبیه شده در تلفن هوشمند و دیگر وسایل الکترونیکی می توانند ضربان قلب را اندازه گیری کنند البته از دقت کافی برای تشخیص پزشکی برخوردار نیستند .


منبع : www.ICTna.ir


پیچک