صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
فناوری اطلاعات و ارتباطات
Information & Communication Technology

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پارازیتهای ماهواره ای هیچ گونه اثر مخربی بر سلامت مردم ندارد ، گفت: مسائلی که در زمینه بروز سقط جنین ، ناباروری و ... در مورد این امواج مطرح می‌شود ، نادرست و غیر کارشناسانه است .
محمد حسین قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ارسال پارازیتهای ماهواره ای و شائبه هایی که از مخرب بودن این امواج حکایت دارد ، اظهار داشت: براساس بررسی های صورت گرفته این امواج هیچگونه اثر مخربی بر سلامت انسان ندارد .


وی اضافه کرد: این پارازیتها قطعا مانند امواج رادیویی است که توسط گیرنده های تلویزیونی می تواند تصویر و صدا را ارسال کند و به طور قطع پیام مخربی در حوزه سلامت ندارند .


نماینده آستانه اشرفیه در مجلس نهم با بیان اینکه در زمینه امواج پارازیتهای ماهواره ای مسئولان حوزه ارتباطات و امنیت باید نظرات خود را اعلام کنند ، گفت: اگرچه این موضوع بحث حاکمیتی است و ارتباطی با کمیسیون بهداشت ندارد اما این کمیسیون مسأله موردنظر را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که این امواج هیچ تأثیری در سلامت افراد جامعه ندارد .


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هر حاکمیتی برای صیانت از حریم و حقوق و فرهنگ جامعه خود حق دارد که این پارازیتها را ارسال کند ، تصریح کرد: پارازیتهای ماهواره ای هیچگونه تخریب و آسیب و مشکلی در حوزه سلامت افراد ایجاد نمی‌کند و مسائلی که در زمینه بروز سقط جنین ، ناباروری و یا سرطان در مورد این امواج مطرح می‌شود ، کارشناسی شده نیست.


منبع : www.ICTna.ir

پیچک